“Blogs for ever”

Posteado por
30May

Voldria recomanar l’ús del Blog en les escoles com una eina per compartir el coneixement i reflexionar en comú, l’exemple millor és aquest blog on ens podem trobar molts vídeos per reflexionar, links a pàgines webs amb recursos per poder-los aplicar a l’aula, etc.

Penso que als futurs professors de Tecnologia ens anirà força bé seguir alguns blogs de “professors referència”. Aquí us passo el contacte d’uns que segueixo i que trobo força interessants:

http://xavierrosell.blogspot.com/         http://tecnotic.wordpress.com/

Volia acomiadar-me de vosaltres amb una forta abraçada. Seria fantàstic que tots els professors d’aquest màster poguéssim ser empàtics amb tots els nostres alumnes, que tots els nostres alumnes visquessin en el nostre cor, i alhora poder-los ajudar a adquirir les competències dels estudis que realitzin amb nosaltres… no vull dir res més, de vegades sobren les paraules com explica en Punset en aquest breu vídeo.

Comentar

Tu dirección e-mail no se publicará.

Iniciar sesión